Půjčky bez věkové hranice

Potřebujete si půjčit peníze a máte obavy, že vám nikdo nepůjčí kvůli vysokému věku? Zajímala by vás třeba půjčka 20 000 Kč na dovolenou? Jaká je horní věková hranice pro půjčky, a existují nějaké půjčky bez věkové hranice? Tedy takové půjčky, kde by nehrál váš věk žádnou roli? A jak je to s půjčkami pro důchodce? Je možné získat úvěr jen na důchod, pokud nemáte žádný jiný příjem? Pokud vás snad trápí nějaká z těchto otázek, tak se podívejte na zbytek tohoto článku a dozvíte se více informací.

Horní věková hranice pro půjčky v bance

Možná se i vám stalo, že vás banka odmítla při žádosti o půjčku z důvodu příliš vysoké věku. Banky totiž mají mnoho kritérií, podle kterých posuzují zájemce o půjčky a věk patří mezi jedno z nich. Krátkodobé bankovní úvěry tak většinou nejsou pro důchodce dostupné. Horní věková hranice pro poskytnutí půjčky nebo úvěru u banky se tak u většiny pohybuje do 65 roků. Záleží ale i na konkrétní výši úvěru, nebo na tom jestli je to půjčka s ručitelem nebo bez ručitele. Pokud vám totiž u půjčky bude ručit někdo mladší, je možné, aby byla věková hranice posouzena jinak

Nebankovní půjčky bez věkové hranice

Alternativním způsobem získání potřebných finančních prostředků jsou pak nebankovní půjčky. Pro neplatí tak striktní pravidla a omezení jako u banky. Šanci získat peníze tak mají i stračí lidé. Existuje dokonce i několik typů finanční produktů – půjčky pro důchodce – které jsou určeny právě pro stračí lidi.

Jaká bude konkrétní věková hranice u takové půjčky pro důchodce, bude záležet především na zvoleném typu finančního produktu. Bohužel ani nebankovní společnosti neposkytují pro důchodce dlouhodobé úvěry. Pokud ale potřebuje spíše krátkodobý bezúčelový úvěr na dobu 12 – 48 měsíců, pak je možné získat i půjčky bez věkové hranice.

Přečtěte si:  Blanka Irge nabízí půjčky na ruku ještě dnes

Jediným omezením pro získání půjčky pak bude výše vašeho příjmu. Tedy to jak vysoký máte důchod nebo jestli máte i nějaké jiné příjmy.

Vyřízení půjčky pro důchodce (bez věkové hranice)

Půjčka pro důchodce je standardním finančním produktem v bankovním i nebankovním sektoru. Pro její vyřízení musí senior předložit dva platné doklady totožnosti, díky kterým dojde k jasné identifikaci žadatele. Pokud si zvolíte správný typ půjčky bez věkové hranice, tak pak už stačí jen doložení vašeho příjmu (tedy to jak máte vysoký důchod nebo případně i to, pokud máte nějaké jiné příjmy – nejedná se tedy o půjčky bez prokazování příjmu).