Coins Savings Money Bank Currency - VisionPics / Pixabay

5 kroků, jak vybrat férovou půjčku bez zbytečných kliček a háčků

Výběr půjčky může být někdy pořádně náročný, a to především pro klienty, kteří s půjčkami nemají žádné zkušenosti. Na trhu navíc můžete najít stovky nabídek, které se mohou pouze tvářit jako výhodné. Existují však cesty, díky kterým můžete získat opravdu férovou půjčku.

Rozmyslete si jakou půjčku potřebujete

Na úplném začátku byste si měli rozmyslet, jakou půjčku potřebujete. Především byste si měli odpovědět na tyto otázky:

 • Kolik si chcete půjčit?
 • Na jak dlouho si chcete půjčit?
 • Jak vysoká by měla být měsíční splátka?
 • Budete schopni takovou půjčku splatit?

Porovnejte všechny nabídky na trhu

Když se rozhodnete, jaká půjčka je pro vás ta pravá, můžete začít s jejím výběrem. Zpravidla se nevyplácí vsadit hned na první nabídku, která se objeví, a proto je mnohem lepší udělat si menší průzkum trhu. S tím vám mohou pomoci srovnávače půjček, které dokážou porovnat tisíce nabídek za několik minut.

Ověřte si poskytovatele půjčky

Na trhu se běžně setkáte se dvěma typy poskytovatelů půjček, a to bankami a nebankovními společnostmi. V obou případech byste se měli přesvědčit o jejich kvalitě a důvěryhodnosti. Zkuste se poptat známých, zapojit se do diskuse na internetu nebo pročíst dostupné recenze.

Posviťte si na úroky a RPSN

Úroky jsou jedním z nejdůležitějších ukazatelů, díky kterému víte kolik za půjčku celkem zaplatíte. O tom ale rozhoduje i RPSN (roční procentní sazba nákladů), která může být někdy mnohem vyšší než samotné úroky.

Půjčka Česká spořitelna přináší řadu výhod
Půjčky od české spořitelny jsou velmi oblíbené

Projděte si úvěrovou smlouvu

Ještě předtím, než podepíšete úvěrovou smlouvu, měli byste si ji přečíst a přesvědčit se, že její znění odpovídá tomu, na čem jste se dohodli s bankou či nebankovní společností. Zaměřte se i na poplatky a další podmínky týkající se předčasného splacení půjčky či odkladu splátek.

Přečtěte si:  Servis24 přihlášení na účet - individuální nastavení

Nevíte kde si půjčku sjednat? Zkuste štěstí u České spořitelny

Česká spořitelna je nejstarší bankou na našem trhu, na kterém působí již od roku 1825. Za tu dobu si získala přízeň velké části klientů, jejichž počet nedávno přesáhl hranici 5 milionů. Ti využívají kromě ostatních služeb i její nabídky půjček, kdy si mohou půjčit 2 000 až 2 5000 000 Kč s dobou splatnosti do 10 let.

Banka si samozřejmě váží spolehlivých klientů, kterým dokáže nabídnout výhodný úrok ve výši 3,96 % a odpustit jim až 15 splátek. Při řádném splácení tak můžete na půjčce ušetřit tisíce korun.

Pro sjednání půjčky budete potřebovat:

 • 2 doklady totožnosti,
 • potvrzení příjmu od zaměstnavatele nebo 3 poslední výpisy z účtu.

Pokud jste u České spořitelny nováčkem, můžete si sjednat „Půjčku na zkoušku“. Konkrétně se jedná o krátkodobou půjčku, kterou když splatíte do 30 dní od sjednání, nenaúčtuje si banka žádné úroky ani poplatky.

Půjčka Česká spořitelny a její výhody

 • jednoduché a rychlé sjednání online,
 • žádný poplatek za sjednání půjčky a její správu,
 • až 15 splátek zdarma,
 • 2 000 až 2 500 000 Kč,
 • možnost změny výše splátky nebo jejího odložení,
 • úrok 3,96 %,
 • podpora 24/7.
Mince, Euro, peníze
U České spořitelny vám půjčí na zkoušku