Real Estate Homeownership Homebuying  - VisionPics / Pixabay

Pojištění domácnosti se určitě vyplatí

Spousta různých příhod se mnohdy nemusí zakládat na pravdě, ale situace, kterou bych chtěl v následujících řádcích popsat, není až tolik neobvyklá. Bydlíme se ženou v panelovém domě a je vcelku jasné, že se kolem nás nachází hned několik sousedů. Tato situace rozhodně není nijak neobvyklá.

Pojištění domácnosti ušetří peníze

Na podzim se ovšem stalo to, že jsme vcelku pohodlně spali a ráno jsme se probudili doslova do spouště. Stačilo pouze vstát z postele a vyrazit do kuchyně, kde se již na zemi nacházela velmi slušná vrstva vody. Kaluže se nacházely i v dalších místnostech a po zdech ještě stékaly pramínky vody.

V případě nehody vše pojišťovna vyřeší

V první fázi ve mně pochopitelně hrklo a zbyly mi stejně jako mé ženě oči pro pláč. Pak jsem si ale řekl, že se k situaci musím postavit jako chlap, což ještě umocnila situace, kdy dorazil soused a omlouval se, že je mu to strašně líto a prostě a jednoduše zapomnělo jedno z jeho dětí vypnout vodu tekoucí do vany, když bylo samo doma.

Zachování chladné hlavy ovšem do značné míry umocnilo zejména to, že jsem měl a mám stále uzavřeno pojištění domácnosti. To se vztahuje na vybavení interiéru, které je možné díky takovémuto pojištění získat znovu.

House Real Estate Hands Insurance - Tumisu / Pixabay
Pojištění domácnosti se určitě vyplatí

Pojištění nemovitosti zachránilo situaci

Velkou výhodou bylo v této situaci také to, že náš panelový dům má také uzavřeno pojištění nemovitosti. To se vztahovalo zejména na pevné součásti bytu, které jsou nerozlučně spjaty se samotným domem. Z této pojistky šly například náklady na vymalování místnosti včetně předchozího seškrábání starého nátěru.

Přečtěte si:  Jaké parametry má Wüstenrot spořící účet?

Pojištění majetku jako záchrana

Značnou devízou se stalo také uzavřené pojištění majetku. To zapříčinilo navrácení veškeré finanční hodnoty všech znehodnocených součástí bytu. Na mysli máme zejména finanční prostředky, za které jsem mohl koupit nové spotřebiče, jelikož ty staré již byly nefunkční. Zejména skvělá nová plazmová televize mi slouží dodnes a moc se bavím nejen u sportovních přenosů.

Více informací