Komu jsou půjčky na ruku určeny?

Chcete utajit před manželem příliš vysoký telefonní účet? Před manželkou včerejší útratu s kamarády? Pak jsou půjčky na ruku určeny právě pro vás. Obstavil vám exekutor plat i účet a nemáte ani na život ani na splátky dalších pohledávek? I vy jste cílovou skupinou, které je tento produkt určen.

Specifika půjček na ruku

Půjčky na ruku patří k nebankovním produktům. K jejich vyřízení nepotřebujete disponovat žádným osobním účtem nebo jeho číslo nemusíte poskytovateli sdělovat ani si zakládat žáden nový. Záleží na konkrétním poskytovateli, jaké podmínky pro schválení půjčky stanoví, zda budete potřebovat potvrzení o výši příjmu, ručitele, budete muset prokázat, že nemáte záznam v registru dlužníků… (Poslední dvě podmínky jsou ovšem velice málo pravděpodobné, půjčka na ruku by tím poněkud postrádala smysl.) Splníte-li však stanovené podmínky a poskytovatel vám půjčku schválí, peníze vám budou vyplaceny v hotovosti – na ruku.

Výhoda nebo nevýhoda?

Zvolíte-li tento způsob půjčky, zřejmě máte své osobní důvody, které vás k tomu vedly. Nakolik jsou rozumné či lehkovážné, to můžete posoudit nejlépe vy sami – a možná také vaše rodiny. Může se stát, že jste se dostali do stavu nouze, kdy už nemáte jinou možnost, jak přijít k penězům. A možná je to řešení levnější a rozumnější než jiná. Bohužel častými zákazníky společností, které vyplácejí půjčky na ruku, jsou finanční hazardéři, kteří svým jednáním páchají vysloveně finanční sebevraždu a spolu s sebou táhnou i životního partnera a děti. Nejenže je takovéto chování nezodpovědné, ale tito lidé také dělají půjčkám na ruku hodně špatné jméno.

Přečtěte si:  Půjčky na ruku pro problémové klienty