Potřebujete peníze na ruku?

Někdy se to tak přihodí a půjčka je nutná. Někdy se ovšem může přihodit i nepříjemnější situace a potřebujete, aby se o vaší půjčce nikdo nedozvěděl například ani ten, kdo vede váš účet, spolubydlící, rodina… Řešením pak bývá jedině půjčka na ruku.

Kdy se může hodit

Bohužel nejčastějším důvodem pro snahu o utajení přísunu peněz bývá nepříjemnost – rozuměj velká nepříjemnost. Často jde o hrozící či dokonce už probíhající exekuci, která by přísun peněz na účet zhltla, a vaši finanční krizi by to nijak nevyřešilo. V takovéto chvíli však vždy dobře zvažte své možnosti a volte půjčku jen v tom případě, že může pomoci vaši situaci dlouhodobě stabilizovat nebo dokonce vyřešit. Kumulování dluhů není řešení!

Banka nebo nebankovní poskytovatel?

Kam se obrátit? V případě, že potřebujete půjčku na ruku, na bankovní sektor zapomeňte! Tady vše probíhá formou bezhotovostních převodů, což není nic pro vás. Zbývá vám jen možnost využít nabídky nebankovních společností nebo půjčky ze soukromých zdrojů.

Jaká je nabídka

Přestože i většina nebankovních poskytovatelů inzeruje půjčky na účet nebo formou poštovní poukázky, nemusí být vždy problém se domluvit na výplatě hotově. Mnozí poskytovatelé, a to i ti velcí, známí a prověření, však na podobné situace pamatují a jejich obchodní zástupci vám bez ptaní po splnění všech stanovených smluvních podmínek přinesou peníze v hotovosti až domů.

Zástavy

Jednoduchým způsobem, jak získat hotovost rychle a na ruku, je zástava movitých věcí. I zastavárny však mají odlišné podmínky pro půjčování, proto si je předem dobře prostudujte. Pozornost věnujte nejen výpůjční době a úrokům, ale např. i možnostem prodloužení půjčky.

Přečtěte si:  Kam pro půjčku na ruku?