Jak poznat seriózní půjčku?

Institucí, které na českém finančním trhu nabízejí nejrůznější druhy půjček je celá spousta. Jak se ale v jednotlivých produktech zorientovat a vybrat ten nejlepší? Pár praktických rad a tipů vám přinášíme na následujících řádcích. Pokud se budete těchto jednoduchých pravidel držet, nemusíte se bát komplikací, které neseriózní půjčky provází.

1 Maximum informací je základ úspěchu

Plánujete-li oslovit finanční instituci s žádostí o pomoc, vždy si před tímto krokem zjistěte, jaké jméno má společnost mezi obyčejnými spotřebiteli. Projděte si internetové diskuze, podívejte se na zkušenosti klientů společnosti a nebojte se zeptat třeba ani ve svém okolí. Čím více informací si o dané společnosti zjistíte, tím spokojenější s finančním produktem budete.

2 Pozor na poplatky

Vybíráte půjčku dle výše úroků? I za půjčku s minimálním úrokem můžete ve finále zaplatit pořádnou pálku. Kromě klasických úroků se zaměřte také na výši RPSN, ale i poplatky, které si firma účtuje. (půjčka bez poplatků zde). Z těchto poplatků můžeme jmenovat například poplatek za sjednání, poplatek za vyřízení, poplatek za schválení nebo poplatek za předčasné splacení půjčky.

3 Termíny o mnohém napoví

Pozor si dávejte také na termíny splatnosti půjček. Neberte jako samozřejmost fakt, že většina společností požaduje vracet vypůjčenou částku v měsíčních intervalech. Natrefit totiž můžete na společnosti, které po vás budou chtít splátky po týdnech. A stejně tak si mohou počítat také úroky.

Přečtěte si:  Od Day to Day vždy hotově