Půjčky bez ručení nemovitostí

Plánujete začít vlastní podnikání, nebo máte nějaké velké výdaje a hodila by se vám velká suma peněz? Uvažujete o půjčce nebo úvěru a máte obavu, že po vás budou chtít ručení nemovitostí? Vzít si půjčky a utratit získané peníze je jedna věc. U půjčky při ručení nemovitostí, vám ale hrozí, že pokud by vám nastali nějaké potíže při splácení, můžete přijít i o střechu nad hlavou. Zaručit se za půjčku nebo úvěr vlastním nemovitostí je velmi závažné rozhodnutí.

Kolik si můžete půjčit bez ručení nemovitostí?

Půjčky bez ručení nemovitostí najdete v nabídce u banky nebo je nabízí společnosti, které působí na mimobankovním finančním trhu. Pokud si zvolíte půjčky od banky, tak bez ručení nemovitostí můžete získat bezúčelový úvěr až do výše 500.000 korun. Tedy půl miliónu korun, bez ručení nemovitostí a peníze můžete použít na cokoliv, co chcete.

Další možnost je pak uzavřít účelový úvěr nebo půjčku. V takovém případě je možné získat až jeden milión korun bez ručení nemovitostí. Získané peníze ale musíte použít jen na jeden konkrétní účel. Ve vaší žádosti o poskytnutí takové půjčky musíte uvést, na co plánujete finanční prostředky použít. Nemůžete je tedy utratit jen tak na běžné výdaje nebo nákupy. Výhodou ale je to, že máte k dispozici podstatně vyšší sumu peněz.

Nebankovní půjčky bez ručení nemovitostí

Samostatnou kapitolou jsou pak nebankovní půjčky a úvěry bez ručení nemovitostí. Základním předpokladem pro získání těchto finančních prostředků je ale to, že budete schopni doložit vaše příjmy. Pokud mýte čistou mzdu alespoň ve výši 15.000 – 20.000 korun, můžete si i bez nutnosti ručení nemovitostí půjčit až 300.000 korun. Pokud potřebujete více peněz, tak i to je možné. V takovém případě ale s největší pravděpodobností bude požadováno nějaké jiné ručení. Může se například jednat o ručitele, který společně s vámi podepíše půjčku.

Přečtěte si:  Až 10 000 korun do 60 minut na vašem účtu

Výhody a nevýhody půjčky bez ručení nemovitostí

Mezi nevýhody půjčky bez ručení nemovitostí patří především její cena. Zatímco u půjčky kde má banka nebo nebankovní společnost svoje peníze „zajištění“ zástavou nemovitosti, jsou úroky a další poplatky poměrně nízké, u nezaručené půjčky platíte podstatně vyšší úroky. Je to jakýsi „rizikový“ příplatek. Pokud by totiž došlo k nějakému problému při splácení vaší půjčky, tak bez ručení nemovití má věřitel mnohem horší šanci získat svoje peníze zpět.To platí i v případě, že si půjčíte peníze na směnku.

Výhodou půjčky bez ručení nemovitostí je ale především to, že nemusíte mít obavy, že přijdete o střechu nad hlavou. Přece je v dnešní době je velmi snadné přijít o práci. Když si berete půjčku tak máte, pravidelný příjme a splátky pro vás nejsou žádný problém. Pokud byste ale přišli o práci, tak by vám najednou splátky půjčky mohly začít přerůstat přes hlavu. A vy byste měli „za krkem“ hrozbu exekuce a zabavení vaší nemovitosti.