Půjčky: na jaké triky nenaletět?

Míříte s žádostí o půjčku do banky a tak nějak podvědomě tušíte, že vaše šance na její sjednání jsou poměrně nízké, ba dokonce zanedbatelné? Pokud se vaše nejčernější obavy potvrdí, máte dvě možnosti. Buďto se uskromníte a počkáte, až se vaše finanční situace opět stabilizuje nebo začněte pokukovat po nějaké té nebankovní půjčce. Zde se ovšem vyplatí věnovat celému procesu jejího sjednání dostatek času i energie. Existují totiž určité triky, které vás mohou zcela zruinovat nebo dokonce postavit do svízelné situace, jenž často končí právě exekucí.

Nápadně výhodná nabídka

Ta by vás měla okamžitě varovat, že zde není něco v pořádku. Nikdo vám nepůjčí jen tak „na dobré slovo“ ani zadarmo. Vždy se bude jednat o promyšlený marketingový tah a v drtivé většině případů také půjčku, která bude vše, jen ne výhodná.

Nízký nebo dokonce žádný úrok

Víte o tom, že kromě klasických půjček existují také půjčky bez úroku? Ano, s tímto produktem se u nebankovních společností můžete doopravdy setkat. Úroky jsou v tomto případě maskovány za poměrně vysoké poplatky, které ve finále půjčku pořádně prodraží. To samé platí také v případě nízkých úroků, jenž představují pouze již zmíněný marketingový tah. Místo úroků se tak raději zaměřte na hodnotu RPSN a poplatky, jen si společnost účtuje.

Chcete méně? Dostanete více a na delší dobu

Jedním z posledních triků je také skutečnost, že společnosti nabízejí různé výše půjček. A vy si i přesto, že potřebujete pokrýt třeba náklad ve výši 5000 Kč půjčíte více a na delší dobu, protože vás zkrátka nenechá chladnými lákavá nabídka. Ve své podstatě budete půjčku přeplácet po poměrně dlouhou dobu a peníze stejně utratíte za něco nepotřebného nebo zbytečného.

Přečtěte si:  Půjčujete si od finanční instituce nebo zprostředkovatele?
Půjčky - na jaké triky nenaletět?
geralt / Pixabay