Kdy požádat o rychlou půjčku banku a kdy nebankovní instituci?

Problémy s financemi má v dnešní době každý druhý Čech. Není se čemu divit, ekonomická krize zde napáchala svoje, což se odrazilo ve zvyšující se nezaměstnanosti i snižování mezd. Řada domácností tedy žije doslova ze dne na den a obrací každou korunu. Pokud patříte i vy do této skupiny, máme několik možností, jak svůj rodinný rozpočet vylepšit. Buď se ještě více uskromnit, požádat o pomoc známé, či rodinu nebo zabrousit do světa půjček. Pokud budete potřebovat peníze opravdu rychle, sáhnete zřejmě po půjčce. Kde je vaše šance na získání finančních prostředků nejvyšší? Odpověď na tuto otázku naleznete o pár řádků níže.

Rychlou půjčku od banky získáte, když…

…bude váš příjem dostatečný, nemáte záznam v registru dlužníků a vaše finanční minulost bude více, než uspokojivá. Poměrně přísné podmínky, které banky pro získání půjčky stanovují, často vedou k zamítnutí žádosti o finanční injekci. Řešením rychlého přísunu může být ale třeba kontokorent, se kterým můžete čerpat částku směle přesahující 20 000 Kč.

Když to u banky nevyjde

Pokud vám banka žádost o půjčku zamítne nebo vám kontokorent nepostačí, máte další možnost – obrátit se na nebankovní instituci. Zde jsou ke svým klientům mnohonásobně vstřícnější, a co se týče půjčování peněz také ochotnější. Navíc se nemusíte obávat, že by vám půjčka nebyla poskytnuta. Mnoho nebankovních společností do rejstříku trestů vůbec nenahlíží a výše vašich příjmů je taktéž mnohdy nezajímá.

Přečtěte si:  Půjčky bez registru okres Tachov