Půjčky na ruku

V současné době je mnoho poskytovatelů okamžitých půjček na ruku – jak v bankovním sektoru tak v nebankovním. Často poskytují půjčky i soukromé osoby. Hotovostní půjčky na ruku se řídí platným občanským zákoníkem České republiky a jsou poskytovány rychle a diskrétně.

Jak žádat o půjčku

O většinu půjček na ruku je možno žádat online. Na internetu je nepřeberné množství poskytovatelů, proto stojí za to si udělat čas a pročíst si podrobně nabízené podmínky a úrokové sazby a pro svou potřebu si je porovnat. Potom se teprve rozhodněte, která půjčka je právě pro vás ta nejvýhodnější. Půjčky mají většinou předem nadstaveny parametry, kterými jsou zejména délka splatnosti a úroková sazba. Po odeslání online žádosti o půjčku vás bude telefonicky kontaktovat zástupce dané společnosti a dohodne s vámi podrobnosti.

Kdy žádat o půjčku

O hotovostní půjčku na ruku žádejte v případě aktuálního nedostatku financí, kdy jste měli například nepředvídané výdaje a nevyšli jste do výplaty. Tato půjčka je nejvhodnější jako krátkodobá na překlenutí nepříznivé finanční situace. Není příliš vhodné si brát tyto krátkodobé půjčky na splácení jiných dluhů, exekučních splátek a podobně. V těchto případech reálně hrozí, že se dostanete do dluhové pasti.

Podmínky pro schválení

Nebankovní společnosti většinou nepožadují výpis z registru dlužníků, ani nepožadují doklad o výši příjmu. Žadatel o půjčku musí mít ale vždy minimálně 18 let a je potřeba ověřit jeho totožnost minimálně jedním, častěji však dvěma platnými doklady. Vyřízení půjček na ruku bývá velmi rychlé, často již dříve než za 24 hodin budete mít peníze na svém účtu nebo vám mohou být zaslány poštovní poukázkou.

Přečtěte si:  Půjčky bez zástavy až na 15 let