Kde je nízká půjčka nejvýhodnější?

Než si kdokoliv jde půjčit, určitě rozmýšlí nad tím, kde vlastně najde tu nejvýhodnější a nejlevnější půjčku. Než abyste si ale sami procházeli jednotlivé nabídky, můžete si přečíst tento článek, ve kterém dostanete kýžených odpovědí. Pro srovnání nám poslouží jednoduchý příklad, že si chcete půjčit 10 000 Kč, a to buď u společnosti Ferratum, nebo zaplo.cz, anebo Home Credit. Všechny tři totiž tuto částku poskytují.

U Home Creditu máte penízky jako na dlani

Začneme od konce, a to u Home Creditu. U něj si můžete půjčit právě od částky 10 000 Kč až po 150 000 Kč. Jedná se tedy o vyšší částky, ke kterým je stanovena i přiměřená doba splácení, jež se pohybuje od jednoho roku až po čtyři roky. Půjčíte-li si tedy 10 000 Kč na poloviční dobu splácení, tedy dva roky, budete každý měsíc splácet 536 Kč a celkově nakonec přeplatíte 2 864 Kč.

Zaplo.cz vám půjčí až napodruhé

Pokročíme-li k dalšímu poskytovateli, a to zaplo.cz, zjistíte, že si právě 10 000 Kč u něj budete moct půjčit až po splacení první půjčky. To je tedy velká nevýhoda. Navíc i doba splácení může být pro někoho problémem, protože je stanovena na sedm až třicet dnů. Půjčíte-li si opět 10 000 Kč na poloviční dobu splácení, tedy 15 dnů, bude přeplatek činit 1 300 Kč.

Ferratum vám půjčí kdykoliv

Posledním námi vybraným poskytovatelem je společnost Ferratum. Ta poskytuje půjčky jak novým, tak i stávajícím klientům, takže žádnou splacenou půjčku u této firmy mít nemusíte. Doba splácení je však téměř totožná s předchozí společností, tedy od sedmi do 45 dnů. Půjčíte-li tedy opět 10 000 Kč na poloviční dobu splácení, tedy na 22 dnů, bude přeplatek činit 2 500 Kč.

Přečtěte si:  Je Japonská půjčka skutečně dobrou půjčkou?

Shrnutí výhodných půjček

Nejvýhodněji vychází půjčka od zaplo.cz, a to i případě, kdybychom dobu splácení u společnosti Ferratum snížili na stejnou dobu, tedy na 15 dnů. Na druhém místě se nachází Ferratum a poslední pozici zaujímá Home Credit.