4 tipy kam pro půjčku

Potřebujete vyřešit svou nepříznivou finanční situaci? Máte jednu kapsu prázdnou a druhou vysypanou? Do výplaty je daleko a vy potřebujete udělat velký rodinný nákup, zaplatit hypotéku nebo fakturu u telefonního operátora? Pak vás zajisté budou zajímat naše 4 tipy na osoby nebo instituce, které by vás mohly z této prekérní situace „vysekat“.

Tip č. 1 – Rodina

Vždy byla vaší oporou, vypiplala si vás od malička, proto vás rodinní příslušníci ani teď zajisté nenechají na holičkách. Jednou pomůžou oni vám, podruhé pomůžete vy jim. Takhle to přeci ve spokojených rodinách funguje, nebo ne?

Tip č. 2 – Známí a přátelé

Pokud se vám nechce obtěžovat svými finančními problémy rodinné příslušníky, pak možná najdete řešení u známých nebo kamarádů. Ovšem zde si dávejte pozor na staré známé rčení: „Dobré dluhy dělají dobré přátelé“ a snažte se vrátit vypůjčené finanční prostředky pokud možno, co nejdříve.

Tip č. 3 – Banka

Drtivá většina spíše než za rodinou a známými chodí s žádostí o půjčku do banky. Zde se však musíte připravit na poměrně komplikovaný a nepříliš příjemný proces, v rámci kterého bude bankovní úředník zkoumat vaši bonitu, příjmy, finanční minulost i skutečnost, zda se vaše jméno nenachází v registru dlužníků. Pokud nebudete splňovat podmínky dané banky, žádost o půjčku vám bude bez milosti zamítnuta.

Tip č. 4 – nebankovní společnosti

V případě, že vám zamítnou žádost o půjčku v bance, nezoufejte! Stále vám ještě může potřebnou finanční injekci poskytnout nebankovní společnost. Některé společnosti dokonce nezkoumají registry dlužníků ani nechtějí dokládat váš příjem. Ovšem zde je nutno zmínit, že za riskantnější druh půjčky si jednoduše připlatíte na úrocích.

Přečtěte si:  Půjčky bez ručení nemovitostí