Jaké možnosti nabídne nebankovní hypotéka?

Pokud lidé mluví o hypotékách, mají na mysli hlavně jeden jediný produkt, a tou je hypotéka bankovní. Tedy takový úvěr, který je určený hlavně k financování koupě, ale i stavby vlastního bydlení. Mimo této varianty však existuje ještě jedna druhá, a to konkrétně nebankovní hypotéka. Ta už nabízí variant a možností využití mnohem více. Pojďme se podívat, kdo je nabízí jaké to jsou.

Začínáme klasikou

Samozřejmě je jasné, že i nebankovní hypotéka může mít stejnou specifikaci, jako je ta bankovní. Tedy že se jedná o úvěrový produkt, který nám může nabídnout možnost financovat stavbu, koupi, ale stejně tak i rekonstrukci našeho bydlení. Samozřejmě zde platí podmínky podobné, jako je tomu u banky. Tedy hlavně takové, že získané peníze můžeme využít jenom s tímto konkrétním účelem. Pokud bychom chtěli peníze využít i na něco jiného, není to možné. Tedy máme-li na mysli tento klasický produkt. Jsou ale i jiné možnosti, které jsou mnohem benevolentnější. Pokud bydlíte v severních Čechách, určitě uvítáte možnost požádat o půjčku v Teplicích. Toto město je známo i svou lázeňskou historií.

Existuje také americká nebankovní hypotéka

Tento produkt už je o mnoho zajímavější, jelikož nám nabídne možnost čerpat peníze na cokoliv. Stále však vychází z klasiky, jelikož se váže k naší nemovitosti. A to tím stylem, že právě zvolenou nemovitostí v rámci půjčky ručíme. Jakmile ale dostaneme potřebné peníze, nejsme omezováni tím, na co konkrétně je můžeme využívat. Je jenom na nás, co si koupíme a za co peníze utratíme. Co je v tomto směru jistotou, to je i informace o tom, že to není třeba nikomu dokládat. Navíc americká nebankovní hypotéka může mít řadu pozitiv, které jsou spjaty s jednoduchostí samotného získání. Mnohdy totiž není potřeba:

  • Dokládat náš příjem
  • Dokládat výpisy z registrů
  • Mít ručitele
Přečtěte si:  V čem je unikátní Zaplo půjčka online?

I na řešení naší finanční situace

Doslova unikátním produktem je nebankovní hypotéka ve chvíli, kdy se jedná o produkt, který je spojený s řešením našich dluhů. A to často takových, kdy jsme v exekuci a hledáme možnosti, jak z ní ven. Často je tento úvěr pojmenován jako možnost vyplacení exekuce, ale v principu se nejedná o nic jiného, než varianta hypotéky. To ostatně potvrzuje i jeho charakteristika, která zní: „Půjčky na vyplacení exekuce jsou určeny především těm, kteří se dostali do nepříjemné životní situace, nebo těm, kteří očekávají, že by mohla nastat nepříjemná situace. Typicky se jedná o lidi, kteří ztratili zaměstnání, ženy na mateřské dovolené, důchodce, drobné soukromé podnikatele a další.“

Na co si dát pozor?

Ačkoliv primárně mohou nebankovní hypotéky zaujmout svými možnostmi, stále je nelze jednoznačně doporučit, a to pro několik problémů, které jsou s nimi přímo spjaty. Jedná se hlavně o několik rizik, jako je například vysoký úrok, stejně jako to, že často dostaneme maximálně padesátiprocentní hodnotu naší nemovitosti. Myslet je ale třeba i na to, že v tomto segmentů může být i řada podvodníků a těm je třeba se vyhnout.

ErikaWittlieb / Pixabay