Půjčky bez ručitele

Máte obavy, že vám banka bez ručitele nepůjčí peníze? Nebo se potřebujete dozvědět, kolik peněz si maximálně můžete půjčit bez ručitele u banky, nebo u některé nebankovní společnosti? A zajímalo by vás, které půjčky bez ručitele jsou ty nejlepší?

Kolik mi půjčí bez ručitele?

Možná i vy víte, že existují půjčky v bance a nebankovní půjčky. Zatím co půjčky od banky asi každý považuje za solidní a spolehlivý způsob jak získat peníze, nebankovní půjčky už tak dobrou pověst nemají. Na druhou stranu je všeobecně známo, že banky mají velmi přísné podmínky na to, komu půjčí peníze a komu ne. U nebankovní společnosti jak pak zase možné získat peníze i bez registru nebo dokonce i bez potvrzení o příjmu.

S požadavkem na ručitele u vaší půjčky se ale můžete setkat jak v bance, tak i v nebankovní finanční instituci (naopak třeba půjčky na směnku od soukromých osob se mohou obejít i bez ručitele). V tom není žádný rozdíl mezi těmito dvěma způsoby, jak si půjčit peníze. Naopak, to jestli se obejdete bez ručitele, nebo jestli ho budete potřebovat, záleží především na tom, kolik si budete chtít půjčit peněz.

300 tisíc korun bez ručitele

U většiny bank je horní hranice půjčky bez ručitele v rozmezí 250 tisíc – 300 tisíc korun. Víc peněz, bez ručitele získáte v bance jen stěží. A ani tyto částky nemusí získat bez ručitele automaticky každý, kdo podá žádost o poskytnutí půjčky. Rozhodují i další kritéria. Především výše vašeho příjmy a to jaká je vaše bonita (tedy to jak si banka „odhadne“ vaši potenciální schopnost splácet)

Přečtěte si:  Půjčky bez registru a dokladu příjmu

100 tisíc bez ručitele

I když se to nedá příliš zobecnit, u nebankovních firem má  půjčka bez ručitele horní hranici zpravidla do 100 tisíc korun. Tady už ale víc záleží na tom, o jakou se jedná společnost a o jaký finanční produkt máte zájem. Trochu jiná situace bude u půjčky bez registru, jiná pak v případě půjčky bez příjmu.

Kde sehnat ručitele?

Není podmínkou, aby vám ručitele dělal někdo z rodiny. Někdy právě naopak. Pokud má například vaše manželka ještě nižší příjem než vy, tak vám jako ručitel příliš nepomůže. Nejlepší je obrátit se na někoho známého nebo kolegu z práce, aby vám dělal ručitele. Existují dokonce i „profesionální ručitelé“. Ti jsou schopni poskytnout ručení za úplatu. V takovém případě ale musíte počítat s poměrně vysokou částkou, kterou jim za ručení budete muset zaplatit.